20 years of industry experience , 4000+ customer references
DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNE YÜKSEK ISI DAYANIMLI ETİKET ÇÖZÜMLERİ
Barkod Etiket
Dijital Baskı
Donanım Yazıcılar
Etiketler
// KURUMSAL FİRMALARIN TEDARİKÇİSİYİZ

Bizi Yakından Tanıyın

20 yıllık sektör tecrübemiz , 4000+ müşteri referansımız ve ISO 9001 kalite yönetim standardına uygun, hizmet anlayışımız sayesinde en iyiler bizi tercih ediyor.

Firmamız , Avrupa Etiket Sanayicileri Birliği FINAT üyesidir.

20 Yıllık Tecrübe
En İyiler Bizi Tercih Etti
4000+ Mutlu Müşteri
smartrac
Afinia
FASSON
HONEYWELL
Impinj
nxp
TrojanLabel
QuickLabel
zebra
moove-logo

Neler Üretiyoruz

// KALİTELİ EKONOMİK HER SEKTÖRE ÖZEL

RFID Etiket Üretimi

RFID Etiket Üretimi

Rfid Aplikasyon Makinemiz ile, müşterilerimizin taleplerine uygun ( Ebat, Yüzey ve Yapışkan) Etiketlere ; UHF , HF , NFC çiplerinin uygulamasını yapıyoruz. Firmalara özel ; baskılı , boş veya değişken data içerebilen Rfid Etiketler üretiyoruz.

Baskılı ve Boş Etiket Üretimi

Baskılı ve Boş Etiket Üretimi

Baskılı Etiketler , Boş Etiketler ve Değişken Numaratör baskılı etiketleri dünyanın en kaliteli hammadeleri ile müşterilerimize sunuyoruz. Sadece etiket üretmiyoruz, aynı zamanda çözüm sunuyoruz.

Thermal Transfer Ribbon Üretimi

Thermal Transfer Ribbon Üretimi

Barkod Yazıcı ve Tarih kodlama uygulamaları için Avrupa‘dan ithal termal transfer ribonları; istenen ebatlara kesiyoruz. Ribonlarımız; sıcak, soğuk, çizilme ve kimyasal dayanım gibi özel çözüm isteyen sektörlerin beklentilerini üst seviyede karşılamaktadır.

Laminasyon ve Kaplama Hattı

Laminasyon ve Kaplama Hattı

Laminasyon ve Kaplama makinemiz ile, akrilik bazlı 114 cm eninde yapışkan sürümü ve silikon kaplaması yapmaktayız. Farklı üst yüzeylere ( Kağıt , PP , PET vs ), akrilik yapışkan seçeneklerini lamine ederek, müşterilerimizin ihtiyacına özel etiket hammadeleri üretmekteyiz.

Sektörel Çözümlerimiz

// MÜŞTERİ VE YENİLİK ODAKLI

Etiketler farklı sektörlerde , farklı uygulamalar için kullanılır. En doğru etiket; fiyatı en uygun ya da en iyi yapışan etiket değil, “ sizin uygulamanızda ve sektörünüzde” en yüksek performansı gösteren etikettir. Örneğin; lastik etiketinde kuvvetli yapışma talep edilir ama, cam üstüne yapışan etiketin rahatça sökülerek iz bırakmaması gerekir. Her sektörün beklentileri farklıdır. Egen Barkod bu anlayışla; onlarca uygulama ve sektöre özel çözüm üretiyor.

Etiketler

Etiketler

Barkod etiketleri yapışkansız, sallantı etiket olarak da kullanılabilir ancak, en yaygın kullanılan barkod etiketleri kendinden yapışkanlıdır. Yapışkanlı etiketler temel olarak; üst baskı yüzeyi + yapışkan + alt sıyırıcı olmak üzere üç katmandan oluşur. Üst yüzey ; kağıt ( termal , kuşe vs ) ,film,( PP, PE, PET ,HDPE ) olabilir. Yapışkan tipleri hotmelt, akrilik, dipfriz, kauçuk, non-perm, silikon,kuvvetli kauçuk hotmelt (tyre yapışkan olarak tabir edilir) değişir Uygulamanın ısı , basınç ,dış koşul vs gibi ihtiyacına göre , bu yapışkanlar alt sınıflara ayrılır. Alt sıyırıcı ise farklı gramajlarda silikonlu kağıt veya kopma direnci için PET film olabilir.
RFID Etiketler

RFID Etiketler

RFID etiketler ; onlarca sektörde, izleme ( hareket,ısı vs ) , demirbaş ve stok takibi veya bilgi amaçlı kullanılır. RFID etiketleri üç parçadan oluşur: mikro çip (bilgiyi depolar ve işler) , anten ( RF sinyallerini module/demodüle eder) ve alt tabaka . Frekans aralıklarına göre de üçe ayrılırlar. HF ( High Frequency= Yüksek Frekanslı ) , UHF ( Ultra High Frequency=Yüksek Frekanslı ) , NFC ( Near Field Communication = Yakın Alan Iletişimi ) . RFID çipleri faklı etiket malzemeleri altına gömülerek , yapışkanlı olarak kullanılabildiği gibi , zor koşul gereken ortamlarda, yapıştırmadan asarak kullanı sert malzeme içine gömülen (Hard Tag) tipleri de mevcuttur.
Donanım

Donanım

Donanım ürün grubumuzda, RFID etiket yazıcı,barkod etiket yazıcı ve renkli inkjet yazıcılar bulunmaktadır. RFID etiket yazıcılar , içine RFID çip entegre edilmiş etiketlere baskı yapar. Barkod yazıcılar ise, termal transfer veya direk termal baskı yapar. Masaüstü veya endüstriyel olarak ikiye ayrılırlar. Termal transfer yöntemle, ribon kullanarak, siyah veya tek renk kırmızı,mavi, yeşil baskı yapabilirsiniz. Ribon kullanmadan termal kağıt veya film üstüne direk termal baskı içinse direk termal yazıcılar mevcuttur. Renkli CMYK etiketler için tercihiniz, renkli inkjet yazıcılardan yana olmalıdır.
Termal Transfer Ribonlar

Termal Transfer Ribonlar

Termal transfer ribon, thermal transfer baskı yapan barkod etiket yazıcılarda kullanılan, rulo şeklinde siyah film şerittir Koruyucu tabaka, polietilen film ve katı mürekkep tabakası olarak üç katmandır. Katı mürekkep tabakası polietilen film üzerine kaplanmıştır. Isınan termal kafa, koruyucu tabaka üzerindeki filmi ısıtarak sıvılaştırır ve mürekkep sıvı hale gelerek, etiket kağıdı üzerine transfer olur. Bu nedenle bu ribonlar “ Termal Transfer Ribon “ olarak adlandırılır. Thermal transfer baskı bu şekilde oluşur. Temel olarak ribonlar ; Wax Ribbon, Wax-Resin Ribbon ve Resin olarak üçe ayrılır.