20 years of industry experience , 4000+ customer references
Polyamid Isı Etiketi

Piyasada ; polymide , polyamid , poliimid şeklinde tabir edilen bu etiket çok dayanıklıdır ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Üst yüzeyi yarı mat poliimid filmdir. Toplam kalınlığı 143 µm ‘dur. +260°C’ye kadar ısıya dayanıklıdır. Yapışkan yüksek ısıda yapışma kuvvetini korur ve renk kaybı olmaz. Termal transfer baskı kalitesi yüksektir. UL onaylıdır. Yüksek ısı dayanımlı permanent akrilik yapışkana sahiptir. Özellikle elektronik devre kartlarında yaygın olarak kullanılmaktadır

Yapışkan Kodu: 25 Yüksek Isı Dayanımlı Akrilik Yapışkan Yüksek ısı dayanımlı akrilik yapışkan; elektrik devreleri, aşınma doğuran solventler gibi ortamlara dayanımlıdır. Şartlara bağlı olarak , 300 °C 'ye ulaşan sıcaklıklarda renk değişimi ve yapışmada zayıflama olmaksızın dayanır.

Polyamid Isı Etiketi

PRODUCT CODE : 210025
POLYAMIDE HEAT RESISTANT SELF ADHESIVE LABEL

A durable polyimide film with a high-temperature resistance, high opacity, semi-matt white topcoat.
A low caliper semi-matt white polyimide film for labelling printed circuit boards.

Calliper: 46 µm ISO 534

Basis weight: 75 g/m² ISO 536

Adhesive
High-temperature resistance, permanent, acrylic adhesive. designed for labelling printed circuit boards. It withstands high temperatures and corrosive solvents.

Liner
White, siliconized, bleached, super-calendered liner.

Basis weight: 80 g/m² ISO 534
Caliper: 70 µm ISO 536

Laminate
Total caliper: 143 µm

Performance data
Type: Solvent Acrylate
Coat weight: 27 g/sqm
Initial Tack: 5,5 N/25 mm FTM 9 stainless steel
Peel Adhesion: 8 N/25 mm FTM 2 stainless steel 24 hrs.
Min. application temperature: +10 °C
Min. service temperature: -40 °C Max. short term temperature: +260 °C

Applications and use
This polyimide label material is optimised for printing specially formulated to withstand the high temperatures of the reflow process. Depending on the circumstances, the material can withstand peak temperatures of up to +300°C without color change or loss of adhesion.

Compliance
This product complies with both REACh and RoHS

PET Opak Etiket

Üst yüzeyi PET filmdir. Yüksek ısı gerektiren ve kimyasallara dirençli uygulamalar için uygundur. Üst yüzeyi iyi baskı tutar. Silinme testlerinde başarılı sonuç verir. Rengi parlak beyazdır. Demir çelik hadde , imalat , kimya ,enerji,bilgisayar,otomotiv,ısıtma,soğutma gibi dayanıklı etiketlere ihtiyaç duyan sektörlerde kullanılır. Kuvvetli akrilik ve hotmelt yapışkan seçenekleri ile üretilmektedir.

Yapışkan Kodu: 12 UV Dayanımlı Akrilik Yapışkan UV dayanımlı akrilik yapışkan, ilaç etiketleri ve plastik kaplar için özel olarak üretilmiştir. Cam, PE ve PP ve yumuşak sıkılabilir kaplarda yüksek performansa sahiptir . Zorlu sterilizasyon işlemlerine dayanabilir. UV ve hava şartlarına dayanımı yüksektir. Apolar yüzeyler üstünde dahi yüksek performans gösterir.
Yapışkan Kodu: 32 Hotmelt Kauçuk Yapışkan Kauçuk bazlı hotmelt yapışkan, zor yüzeyler için sağlam ve mukavemetli yapışkan seçeneğidir. Koli etiket uygulamaları, pürüzlü yüzey etiket uygulamaları ve dış ortam dayanıklılığı gerektiren uygulamalar için tercih edebilirsiniz.

PET Opak Etiket

FACESTOCK CODE : 2090
PET WHITE FILM

A gloss white, specially print-treated polyester film.

Basis Weight 71 g/m² ISO 536
Caliper 50 µm ISO 534

Liner
White FSC is a supercalendered glassine paper.
The liner is made from FSC® certified paper (FSC Mix Credit, chain-of-custody number:
CU-COC-807907, Licence Code: FSC-C004451)

Basis Weight 70 g/m² ISO 536
Caliper 61 µm ISO 534

Performance Data
Initial Tack 30 N/25mm FTM 9
Glass Peel Adhesion 90° 19 N/25mm FTM 2 St.St.
Min. Application Temp. 5 °C
Service Temperature -20 °C to 120

Applications and Use
PET white PT is specifically developed for durable applications.

Conversion and Printing
PET WHITE PT be printed by all the conventional print technologies. The glossy, smooth surface is
print treated and can be thermal transfer printed. The best results can be obtained with resin ribbons.
For special requirements we strongly recommend application tests.

PET Mat Silver Etiket

PET Mat silver etiketin üst yüzeyi 50 micron mat metalize PP filmdir. Dayanıklı ve uzun süreli çözümün gerekli olduğu barkod etiketleri ; uyarı talimat ve tanımlama etiketleri ; motor gövdeleri , beyaz eşyalar , bilgisayar ekipmanları , elektrikli aletler ve bahçe makinelerinin etiketlemesinde kullanılır. Akrilik ve hotmelt yapışkan alternatifleriyle üretilmektedir.

Yapışkan Kodu: 13 Su Bazlı Akrilik Yapışkan Su bazlı akrilik yapışkan, genel barkod etiket kullanımları için en fazla tercih edilen standart yapışkan özelliğidir. Agresif yapışkan ihtiyacınız bulunmuyor ise ve yapıştıracağınız yüzey pürüzlü değilse standart akrilik yapışkan sizin için uygun olacaktır. Yüksek yapışma gücü, mükemmel yüzey yapışması ve düşük ısıdaki performansı idealdir.

PET Mat Silver Etiket

FACESTOCK CODE : 2050
PET MATT SILVER  50 MICRON  / UV

Product
Silver, matt top-coated polyester film.

Typical Technical Values
Substance                               : 64 gr/m2      DIN 53352
Caliper                                      : 56 µm           DIN 53370

Backing           HD70
Tensile strength MD               : 7.5 kN/m      ISO 1924
Transparency                          : 51 %              DIN 53147

Application
For use as barcode labels, name plates, warning, instruction or identification labels wherever a durable and dependable long-term solution is required: electronic components,motors, domestic and industrial machines like hand-held electronics, motor housings,  white goods, computer equipment, power tools and garden machinery.

Printability
Flexography, screen and letterpress Specia inks designed for non-absorbent materials  should be used.The top-coated PET film provides excellent TTR printing results. The best  durability can be reached with resin ribbons. We recommend validating the ink adhesion and durability under original conditions.