Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

// ETİKET BASMAK BU KADAR KOLAY

Barkod Etiket Yazıcılar

Barkod yazıcı, barkod etiketleri üretmek için tasarlanmış bir yazıcıdır. Etiketleri basmak için , direk termal veya termal transfer tekniklerini kullanır. Termal transfer yazıcılarda baskı ribon ile yapılır. Ribon filmi üzerine kaplanmış olan katı haldeki mürekkep, yazıcının ürettiği ısı ile eriyerek , etiket malzemesi üzerine transfer olur. Direk termal yazıcılarda ise ribon kullanılmaz. Isı ile üst yüzeyinde karartma yapılan , özel termal etiket malzeme kullanılır. Her iki baskı yönteminin de kullanım amacına göre avantaj ve dezavantajları bulunur.
Direk termal yazıcılardan üretilen etiketler ; ısı, güneş ışığı ve kimyasal maddeler gibi unsurlara dayanıksızdır. Termal transfer ile basılan etiketler ise daha uzun ömürlüdür. Buna karşılık hızlı, sürekli ve kısa ömürlü etiket basımında , ribon tak-çıkar derdi olmadan, direk termal yazıcı kullanmak daha pratiktir.

En doğru yazıcıyı seçmek için ; etiketin cinsi, uygulanacağı yüzey, dayanıklılık süresi, günlük baskı adedi, yazıcının çalışacağı ortam gibi değişkenleri dikkate almak gerekir.

Masaüstü Barkod Etiket Yazıcılar

Masaüstü barkod etiket yazıcılar, az sarımlı etiket rulosu ile , hafif ve orta hizmet tipi kullanım için tasarlanmıştır. Sessiz ve ucuzdurlar.

Endüstriyel Barkod Etiket Yazıcılar

Endüstriyel etiket yazıcıları, depolarda, dağıtım merkezlerinde ve fabrikalarda ağır hizmet tipi, sürekli çalışma için tasarlanmıştır.